A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2018. 05. 30. | | 2018. 05. 25.

2018.05.13. - Vallási magazinunk adásában májusi egyházi eseményekre tekintünk vissza. Bogner Mária Margit vizitációs nővér boldoggáavatásáért imádkoztak Érden, a szentéletű nővér sírjánál.

Világok harcáról vagyis eszmék összecsapásáról tartott előadást dr. Ferencz Orsolya űrkutató, az ELTE Geofizikai és Űrkutatási Tanszékének főmunkatársa a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

Ismét virágba borult a Belváros Pünkösd ünnepére. Díszítsük fel a szívünket és lelkünket is a Szentlélek eljövetelére! – mondta Spányi Antal megyés püspök a Pünkösdi Virágálom megnyitóján.

60 székesfehérvári fiatal bérmálkozott Székesfehérváron. A bérmálás szentsége a közösség ünnepe, ezért a szentség kiszolgáltatásakor az egész templomközösség együtt ünnepel és imádkozik. Ez történt a Prohászka templomban is Pünkösd napján.

Pünkösdi Egyhámegyei Napot tartottak Székesfehérváron a Bregyó Sportközpontban, amelyen sok hívő család részt vett. 13. alkalommal hívták össze a székesfehérvári egyházmegye plébániaközösségeit erre a közös Pünkösdi Lelki Napra Székesfehérvárra, hogy együtt ünnepeljék a hívek összetartó erejét, a Szentlelket.

Videó: Somogyi Tamás

A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. május 27-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig május 30-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.