A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2018. 11. 14. | | 2018. 11. 08.

2018.11.11. - Vallási magazinunk mai adásában októberi és novemberi egyházi eseményekre tekintünk vissza. A Magyar Katolikus Kultúra Napjai keretében Korzenszky Richárd, a bencés közösség perjele tartott előadást a Holisztikus emberképről a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Sikeresen megmaradni a pályán – A székesfehérvári egyházmegye hitoktatóinak tartottak továbbképzést Székesfehérváron. Püspöki szentmisével emlékeztek meg Mindszentek ünnepéről a Szent Imre templomban és Halottak Napján az elhunyt katonákról a Don- kanyar emlékkápolnánál. Bemutatták a Városházán a Szent István-székesegyházban megtalált román stílusú, 800 éves limoges-i korpuszt. Erő és bátorság kell a szent élethez - Szent Imre hercegre emlékeztek Székesfehérváron a szentimrés iskolások.

Videó: Somogyi Tamás

A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. november 11-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig november 14-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.