A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2018. 11. 28. | | 2018. 11. 23.

2018. november 25. - Vallási mai adásában novemberi egyházi programokra tekintünk vissza. A Magyar Szentek ünnepén megáldotta a családokat Spányi Antal megyés püspök. Megkezdődött a székesfehérvári egyházmegye új gimnáziumának építése Tatabányán. Megáldották a külsőleg megújult vértesacsai templomot. Püspöki szentmisét tartottak Szent Erzsébet ünnepén Móron. Szakmai fórumot szervezett a Karitász RÉV szenvedélybeteg segítő szolgálata, a szükséges és szükségtelen veszteségek, valamint függőség kapcsolatáról. Először látogassunk el a családok ünnepére!

A Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában katolikus gimnázium épül Tatabányán. A munkálatok már idén, a tél beállta előtt megkezdődtek.

Megújult külsőleg Vértesacsa kiemelkedő műemléképülete, a Szent Kereszt feltalálása templom.

Névadójukat ünnepelték a móri szenterzsébet iskolások. Az ünnepségen átadták az idei Szent Erzsébet díjakat a diákoknak és az iskola közösségét jelképező nyakkendőt az elsősöknek.

A családterápia módszereit kiemelve hívták fel a figyelmet a veszteség és a szerhasználat jelentőségére és annak összefüggéseire a szakma jelentős képviselői a fehérvári Rév által szervezett esten.

Berta Kata
Videó: Somogyi Tamás

A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. november 25-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig november 28-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.