A móri karitászcsoportnál - beszámoló

2018. 11. 05. | | 2018. 11. 26.

2018.11.05. - November 5-én került sor a Székesfehérvári Egyházmegye móri önkéntes karitászcsoportjának meglátogatására. A csoport aktívan működik tagjaik odaadó, fáradtságot nem kímélő munkájának köszönhetően.

A lelki ráhangolódás után Szabó Margit karitászcsoport-vezető bemutatta a csoportot, beszélt karitatív tevékenységeikről, ill. azokról a forrásokról, amelyek a pénzügyi hátteret biztosítják a jótékonykodáshoz. Érdekes megemlíteni, hogy a karitászcsoport évente egyszer papírgyűjtést szervez, hogy annak bevételét is a rászorulók megsegítésére fordítsa. Minden hónap 1. hétfőjén élelemiszerosztást végeznek, ahol kb. 30 csomagot állítanak össze a nehéz helyzetben élők számára.

Advent közeledtével az ünnepi készülődés megtervezésébe is bepillantást nyerhettünk: élelmiszergyűjtés, -osztás, szeretetcsomagok összeállítása, kiszállítása, karácsonyi vásáron való részvétel, gulyásleves főzés… „Tibi bácsi teája” pedig a hideg idő közeledtével ismét nagy népszerűségnek fog örvendeni az iskolások körében.

Végezetül Nagy Lajosné, egyházmegyei karitászigazgató informálta a jelenlevőket a Katolikus Karitász országos segélyprogramjairól, egyházmegyei rendezvényekről és képzésekről.

A szakmai megbeszélést kézműves sütemények kóstolója követte kötetlen beszélgetés kíséretében.

Az eseményen megvalósult az EFOP 1.3.5-16-2016 pályázati anyagunkba foglalt célkitűzés, miszerint önkénteseink bevonásával és részükre szabadidős programot szervezünk, a közösségi aktivitás erősítését szem előtt tartva.

Karitász