Aba kistérség polgármestereinek fogadása - beszámoló

2006. 11. 16. |

Spányi Antal székesfehérvári püspök hivatalában fogadta Aba, Káloz, Sárszentágota és Sárkerezstúr vezetőit; Kossa Lajos, Weisenburger Imre, Balanyák István és Virág Miklós polgármester urakat. A találkozón jelen volt Horváth László apát, soponyai plébános úr és Bognár Károly helyettes plébános is.

A polgármesterek személyesen mondtak köszönetet a főpásztornak, hogy Bognár Károly atya szolgálata tapasztalható módon megújítja a községek életét. Beszámoltak jövőbeni terveikről, mely az egyház vonatkozásában elsősorban a templomok és plébániák felújításához nyújtott segítségben nyilvánul meg. Abán a jövő év elejére készül el az önkormányzat által felállított keresztút, amelyet a megyéspüspök – az előzetes tervek szerint – 2007. április 21-én fog megáldani.

Megyéspüspök úr köszönetet mondott a polgármestereknek az eddigi és a jövőbeni együttműködésért, és a maga részéről is ezt a nyitott együttműködést látja célravezetőnek a települések lelki, szellemi és erkölcsi megújulásához. Különösen is fontosnak tartotta a családokkal és a fiatalokkal való törődést, amelyben az egyház is felajánlja segítségét.

< 2019. október >
H K Sz Cs P Sz V