Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

Postacím: 8000 Székesfehérvár, Szent István tér 4.
Telefon: (22) 312-367
E-mail: szentimre.szfvar@gmail.com
Weboldal: http://www.szentimreiskolaovoda.hu/

Az intézmény igazgatója: Csák Lajos
Intézményegység-vezető: Dombi Mátyásné

Püspöki biztos: Ugrits Tamás

Az intézmény 2007-ig Boldog Gizella Óvoda néven működött és vált ismertté.

A 2007/2008-as tanévtől kezdve többcélú, közös igazgatású közoktatási intézmény lett a Szent Imre Általános Iskolával , nevük ettől kezdve Szent Imre Általános Iskola és Óvoda.

Óvodánkban városunk 1000 éves keresztény hagyományait és a korszerû pedagógiai törekvéseket szem elõtt tartva neveljük gyermekeinket. Gyermekeinknek egy életre szóló útravalót szeretnénk adni a keresztény értékek megalapozásával: szeretet, jóság, türelem, figyelmesség, megbocsátás. Szeretnénk olyan gyermekeket nevelni, akik szeretik és védik az Isten által teremtett földet, természetet, életet. Valljuk, hogy „a nevelés a szív dolga „ , hajtóereje: a szeretet, a bizalom, a derû.

Fontosnak tartjuk

- A ránk bízott gyermekeket Isten ajándékaként éljük meg. Krisztus örömhírének lényegét jó magként ültetjük a gyermekek lelkébe.

- A mindennapos elcsendesedés lehetõségét.

- Hogy a gyermekek valóban felhõtlen és boldog gyermekkort élhessenek meg az óvodában.

- A szeretetteljes családias légkört, melyben a gyermekeket egyéni képességeik szerint differenciáltan neveljük.

- Hogy az egyéni képességek figyelembevételével, a játékszabadság tiszteletben tartásával, az iskolai életre alkalmassá váljanak.

- A természet megismerését, Isten teremtett világának tiszteletét és megbecsülését.
- A szép magyar beszéd ápolását, tanítását.

- A szülõkkel való jó partnerkapcsolat kialakítását, amit különbözõ közös programokkal igyekszünk erõsíteni.

Katolikus óvodánk 10 éve mûködik. A közösség értékét a lelki azonosság, Istentõl vezérelt akarat, szakmai igényesség, tudás tartja össze. Az a szolgálat, amit a gyermekekért, szülõkért, egymásért vállalunk nap mind nap.

Óvodánk öt csoportjába 125 kisgyermek jár. A történelmi belváros szívében, jól frekventált helyen található. A Bazilika közelsége lehetõséget kínál a gyermekekkel való rendszeres templomlátogatásokra. Óvodánkba azon családok jelentkezését várjuk, akik fontosnak tartják gyermekük számára a katolikus nevelést.

Mit nyújtunk?

- Családias légkört, szeretetteljes személyes kapcsolatot.

- Olyan nevelési programot, mely keresztény értékekre épül.

- Nyitottságot mindenki felé, - nemcsak a katolikus, hanem református, evangélikus, sõt kereszteletlen gyermekeket is várunk.

- Arra törekszünk, hogy a családi ünnepeket, az egyházi év ünnepeit valódi tartalommal töltsük meg.

- Kiemelt figyelmet fordítunk a természet- és környezetvédelemre.

- Speciális láb- és tartásjavító tornát, heti rendszerességgel, lehetõséget biztosítva a gyermekeknek a koordinált mozgás elsajátítására.

- Néptánc foglalkozásokat. A néphagyományon alapuló népszokások értékeinek megõrzését, népi kismesterségek megismertetését.

- Táncházat havonta egy-egy alkalommal. Óvodásaink szüleikkel, testvéreikkel együtt közösen vehetnek részt a délutáni zenés „mulatságon”.

- Részt veszünk az uszoda játékos vízhez szoktatási programjában (õsszel-tavasszal).

- Családsegítõ tevékenységet: elõadások, rendezvények (havonta), hogy a jelentkezõ problémákra és kihívásokra a legjobb megoldásokat tudjuk közösen megtalálni.

- Családi kirándulásokat.