Nagyböjt - húsvét 2014

Nagyböjt és húsvét időszakának eseményei és az azokról készült beszámolók 2014-ben.

„Amikor az ember egy lelki útra készül és egy célt tűz ki maga elé, akkor fontos, hogy összegyűjtse azokat az eszközöket, amelyek szándékának elérésében segíteni tudják. A nagyböjt célja, hogy felkészítsen minket Húsvét szent ünnepére, a feltámadott Krisztussal való találkozásra. Lelki eszközöket keresünk ezért, hogy mi is tanúi lehessünk annak, amely az apostolok életét örömmel töltötte be, és ami megváltoztatta egész életüket."

Spányi Antal

Pápai üzenet letöltése:  2014nagybojtiuzenet_papa.pdf (89 kB)

• Virágvasárnapi gondolatok - Mórocz Tamás
    Vasárnap a Katolikus Krónikát az M1-es csatornán a Bodajki Kegytemplomból közvetítették. A lenti linken megtekinthető a műsor, melyben Virágvasárnap kapcsán rövid elmélkedésre kérték fel Mórocz Tamás, bodajki plébánost. A 14-es jelzésű műsor 1-7 percig: