Egyházmegyei fakultatív hittanverseny - beszámoló

2015. 06. 09. | | 2015. 06. 18.

Hosszú évek után tartotta meg újra a Székesfehérvári Egyházmegye a fakultatív hitoktatásban résztvevő iskolások hittanversenyét. A verseny 2015. február hónapban kezdődött el, ahol két internetes fordulóban vehettek részt a vállalkozó általános iskolák felső tagozatos diákjai. A döntő az Egyházmegyei Napon volt Balinkán, ahova 17 csapat jutott be.

1. helyezett csapat tagjai Virág Bence, Köber Márton és Csiki Norbert a szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, felkészítő tanár Turner Gyöngyike.

2. helyezett csapat tagjai Kluber Rita, Hadnagy Viktória és Wachtler Diána a Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Pusztavámi Tagiskolájának tanulói, felkészítő tanár Vámosiné Vértesaljai Zsuzsanna.

3. helyezett csapat tagjai Knapich Csenge, Szentpéteri Zsófia és Knapich Botond az enyingi Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, felkészítő tanár Döbrőssy Tünde.

A három csapatot, a felkészítő tanáraikkal együtt külön jutalomként június 9-én elvittük kirándulni Budapestre, ahol tartalmas programon vehettek részt.

A Vársiklóval mentünk fel, hogy eljussunk a Mátyás templomhoz. A templomot nagyszerű vezetés mellett nézhettük meg. Az ebédet a Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégiumban fogyasztottuk el, utána rövid várakozással felültünk a BKK kishajóra, amivel az Árpád hídig utaztunk. Nagyot sétáltunk a Margit szigeten, ahol hűsítőként fagyiztunk is. A kisbusszal délután innen indultunk haza.

EHF