Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Székesegyház) - beszámoló

2015. 12. 03. | | 2015. 12. 04.

Meg kell ismerni Krisztust

2015.12.03. - Advent időszakában is összegyűltek a Székesfehérvár hívei, hogy közösen imádkozzanak a hónap első csütörtökén a Spányi Antal püspök vezetésével, egyházunkért, a papi hivatásokért, a családokért. A liturgikus év első alkalmának a Székesegyház adott helyet.

A szentmise elején Horváth Imre plébános köszöntötte a főpásztort, paptestvéreit és a hónapról-hónapra egybegyűlt híveket.

A megyés püspök beszédében megemlékezett Xavéri Szent Ferenc, - a jezsuita misszió megalapítójának - ünnepnapjáról, aki elment, hogy idegen népeknek hirdesse az evangéliumot, mert Krisztus szeretete sürgette. „Tanította a gyermekeket, gyóntatott, kollégiumot szervezett misszionáriusok képzésére. Egész falvakat térített meg, sokszor aludni sem volt ideje a keresztelések, a szertartások miatt.”

A jezsuita misszionárius példájához kapcsolódva a főpásztor arra szólított fel: „Meg kell ismerni Krisztust, hogy mind több embert nyerjünk meg az Ő igazságának. Nekünk nem idegen földön, hanem itt kell megőriznünk a kereszténységet, Európa kultúráját, az emberek gondolkodásában, a körülöttünk elő emberek életében, akiket ránk bíztak.”

Elmélkedésében a megyés püspök arra kérte az Oltáriszentségben jelenlevő Krisztust, ebben az adventben engedje meg, hogy apostolai lehessünk. Őszinte, egyszerű tanúságtételünkön keresztül erősödjön meg a kereszténység körülöttünk. Ez az időszak a készület örömével ajándékozzon meg bennünket, engedje meg az Úr, hogy valóban rátaláljunk életünk adventjében.

Homília meghallgatása:

BPK