Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Székesegyház) - beszámoló

2011. 04. 07. |

Meghívjuk a székváros egyházközségeit minden hónap első csütörtökére a város egy meghatározott, havonta változó templomába közös szentórára, szentmisére.

Az áprilisi közös imádságot a Székesegyházban tartottuk. A szentmise után szentségimádás következett. Ebben az esztendőben az új papi hivatásokért szóló ima mellett a családokért is imádkoznak.

Horváth Imre kanonok, a bazilika plébánosa beszédében kifejtette azokat a Szentírási részeket, amelyek az Istentagadó életről szólnak. A bűn elaltatja lelkiismeretünket, halottá tesz bennünket. Amikor elfordulunk Isten szeretetétől, azzal a teremtés rendjét zavarjuk meg. A Ő szeretete ellen elkövetett bűnök kizárnak minket az Egyházból.

Spányi Antal püspök elmélkedésében hangsúlyozta: ahhoz, hogy felismerjük a személyes bűneinket meg kell ismernünk Isten személyes szeretetét. Egy idegen ellen könnyen vétkezünk, de akit, szeretünk, aki közel áll hozzánk, arra figyelünk, hogy ne kövessünk el ellene semmi rosszat. A főpásztor felszólított arra, naponta köszönjük meg ezért Isten megbocsátó szeretetét.

- BPK -
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor