Espereskerületi karitász találkozó Dunaújvárosban - beszámoló

2019. 07. 27. | | 2019. 08. 05.

Espereskerületi karitász találkozó Dunaújvárosban

2019.07.27. - Vidám, kötetlen együttlétre hívták a környékbeli karitász munkatársakat a dunaújvárosi karitász csoport tagjai. 2019. július 27-én szombaton a Krisztus Király templom kertjében találkoztak a résztvevők. Eljöttek a perkátai, adonyi, rácalmási és dunaújvárosi csoport tagjai, de jöttek a karitászmunkát támogató hívek, érdeklődők, sőt a gyerekek és unokák személyében talán a jövő karitászos önkéntesei is. Az egyházmegyei karitász központot Nagy Lajosné Krisztina megyei karitász igazgató, az eseménynek otthont adó egyházközséget Baltási Nándor plébános és Szeleczky Csaba plébános-helyettes képviselte.

A közös megegyezésen alapuló lecsófőzés alatt könnyű volt az ismerkedés. Az ebéd déli harangszóval és Úrangyala imádsággal kezdődött. Az étkezést követő süteményezés során a jelenlevők megismerhették a különböző csoportok működését, a nagyon eltérő infrastrukturális és személyi feltételeket, beszélgettek a nehézségeikről és örömeikről. Ebéd után, az altemplomban tartott képzésen átfogó képet kaptak a karitászról, mint a Földet behálózó szervezetről, ezen belül az országos Katolikus Karitász működéséről és viszonyáról a megyei és helyi csoportokhoz. A találkozó egyik célkitűzése az volt, hogy a jelenleg folyó országos programok megismerése által, a kevés önkéntessel, vagy nehéz körülmények között működő csoportok is megtalálják a segítségnyújtás új lehetőségeit. Az espereskerületből származó, kulcsi, szabadegyházai esettanulmányok megmutatták, hogy az országos tapasztalatok adaptálhatók. Valóban „új lehetőségek”: más önkéntes-szemléletet igényelnek, és igaz az is, hogy számítástechnikai kapacitás nélkül nem teljesíthetők, de alkalmat adnak a fiatalok megszólítására, és a helyi szociális intézményekkel történő kapcsolatépítésre.

A karitász nap a tabernákulum előtt, hálaadó rózsafűzér imádsággal zárult.

A rendezvény az EFOP 1.3.5-16-2016 program keretében valósult meg.

Karitász

< 2019. október >