Föld napja a múzeumban - beszámoló

2018. 04. 21. | | 2018. 04. 23.

A Föld napja a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban

2018. április 21. - Mindannyiunk közös érdeke a teremtett világ védelme, erre hívja fel a figyelmet minden év áprilisában a Föld napja köré szervezett számos esemény világszerte. Ebből az alkalomból tartottak családi programot a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban is.

A múzeum munkatársai Kiss Emőke vezetésével izgalmas programokkal várták az iskoláskorú gyermekeket és szüleiket, valamint kísérőiket. A családi nap „Ültess virágot” felhívással, kertészkedéssel kezdődött. Majd „Noé bárkája” címmel kézműves foglalkozásokat tartottak a kicsiknek a múzeumkertben. Olyan anyagokból készültek kézműves ajándékok, amelyek szelektív gyűjtőkbe, vagy szeméttárolókba kerültek volna.

Meglepetésprogrammal is készültek a szervezők, kitelepült a Herosz Fehérvári Állatotthona. Bódyné Szarvas Éva önkéntes a felelős állattartásról tartott előadást a gyerekeknek. Lehetőséget adva cicákkal és a kutyákkal való találkozásra, játékos feladatokkal mutatta be a kicsiknek, hogy a háziállatok védelme is hozzátartozik Földünk élővilágához.

Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata