Oltár és részei

A művész ismeretlen.
Datálás: XVIII.sz.
Származás: Pázmándi jezsuita rendház kápolnájából.
OLTÁRFELÉPÍTMÉNY:
Méret: M.: kb. 200 cm.
Leírás: Faragott, festett, aranyozott fa, volutás ívelt tetejű tabernákulummal, mellette rokokó kagylós 1-1 szárny, felül rokokó kagylós, virágos, volutás ovális képkeretben oltárkép.
OLTÁRMENSA:
Méret: M.: 91 cm., Sz.: 213 cm., Mélys.: 71 cm.
Leírás: Festett fa, enyhén ívelő kétajtós szekrény, talapzata és az ajtók kerete zöld márványozott festésű, a filungok sárgás színűek. Molnár Tibor székesfehérvári építész tervezte, Lakner József fehérvári asztalos készítette A fenti felépítményhez
OLTÁRKÉP:
Anyag: Vászon.
Technika: Olaj.
Méret: 110 x 100 cm.
Leírás: Az Istenanya a kis Jézust magához öleli, aki jobbjával a Szűzanya arcát érinti. A kis Jézus mezítelen, a Szűzanya ruhája kék, palástja piros. Mariahilf-típus.
PUTTÓK
Méret: M.: 42 cm.
Leírás: Festett, aranyozott fa. Természetes színezésű szárnyas ágyékkendős alakok. A szárnyak és kendőik aranyozottak.
Származás: Székesfehérvár-Szemináriumi templom, utólag a fenti oltárra helyezve.