Hálaadó szentmise - Erdély - beszámoló

2006. 10. 28. |

2005. augusztus 23-án tragikus árvíz pusztított a Székelyudvarhely közelében fekvő Nyikómalomfalván, Farkaslakán és Székelyszentléleken. A Magyar Katolikus Karitász összefogva a Gyulafehérvári Egyházmegyei Karitásszal és más nemzetközi karitász szervezetekkel kiemelkedő segítséget nyújtott a bajbajutottak felkarolásában és falvak újjáépítésében.

A sikeres újjáépítés befejeztével közösen adtak hálát a települések lakói a karitász munkatársakkal és az egyház vezetőivel. Ennek keretében Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Katolikus Karitász püspökkari elnöke október 28-án Nyikomalomfalván celebrált ünnepi szentmisét. Ezzel egyidőben Székelyszentléleken dr. Jakubinyi György gyulafehérvári érsek, Farkaslakán Tamás József gyulafehérvári segédpüspök mutattak be hálaadó szentmisét.

A szentmise után Spányi Antal megáldotta az újonnan elkészült malomfalvai közösségi házat, majd az ide érkező érsek úrral és segédpüspök úrral közös ünnepségen vett részt a közösségi ház dísztermében.

Az ünnepségen részt vett többek között Nagy Károly a Katolikus Karitász országos igazgatója, Adányi László főtitkár, Szász János a gyulafehérvári karitász igazgatója is.

Beszámoló és fényképek: Ugrits Tamás