2019.06.21. - Pénteken 17-órakor kezdődik Harangozó Imre atya gyémántmiséje Csepelen, a Nagytemplomban. Az ünnepen részt vesz Spányi Antal megyés püspök.
2019.06.22. – Ünnepséget tartanak dálután a Katonai Emlékpark Pákozd-Nemzeti Emlékhelyen.
2019.06.22. – A Múzeumok Éjszakája nyitó rendezvényeként 18 órakor adja át dr. Cser-Palkovics András polgármester és áldja meg Spányi Antal megyés püspök Bazilika körül megújult II. János Pál Pápa teret.
2019. június 23-án, vasárnap délelőtt Székesfehérvár város közös Úrnapi szentmiséjét mutatja be Spányi Antal megyés püspök a Szent Imre templomban. A Krisztus titokzatos testének tiszteletére tartott szentmise után lesz a körmenet a belvárosban.
2019.06.24. - Egyházmegyénk hagyományának megfelelően a papszentelési misét Keresztelő Szent János születésének ünnepén tartjuk délelőtt 10 órakor, idén is a Prohászka emléktemplomban.
2019.06.20. - „A Magyar Szent Család nyomában tematikus zarándokút fejlesztése a Székesfehérvári Egyházmegyében” című program megvalósításának folyamatáról számoltak be sajtótájékoztató keretében csütörtökön a Püspöki Palotában.
2019. június 12. - Szerdán újra megrendezésre került az Esélynap, idén új helyszínen, a Zichy liget hűvös fái alatt.
2019.06.17. - Tavaly Csutiné Schleer Erzsébet építész vehette át a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat a Szent Gellért Hotel mértéktartó építészeti megformálásáért.
2019. június 16. – Szentháromság vasárnapon szentmise keretében volt egyházmegyénk hagyományos máriaremetei zarándoklata. Az egyházmegye megszakítás nélkül 92. alkalommal tartotta meg zarándoklatát a majdnem kétszáz éves múltú kegyhelyen.