2016.09.01. - Kaszap István halálának 100. évfordulója alkalmából újabb jelentős eseményre készül Székesfehérvár városa, a Székesfehérvári Egyházmegye, a jezsuita és a ciszterci rend: közös Veni Sancte és a Kaszap István emléktábla megáldásra kerül sor.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. augusztus 21-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig augusztus 24-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2016. augusztus 25. - Tizenkettedik alkalommal zarándokolnak az egyházmegye papjai Bodajkra. A találkozó központi témája: Papi életünk és pasztorális munkánk mindennapi kérdései.
2016.08.22. - Szeptember 15-ig a 1356-os adományvonalunkra érkező hívásokat az iskolás gyermekek támogatására fordítjuk. Ez hívásonként 500 forint támogatás a gyermekeknek!
2016.08.20. - Székesfehérvár Önkormányzata ünnepi díszközgyűlést tartott. A kitüntettetek között Tiszteletbeli Polgár címet kapott Dr. Szendi József ny. érsek, Pro Civitate díjat Ugrits Tamás pápai káplán, püspöki tanácsos.
2016. augusztus 21. - Ercsiben, Nagyboldogasszony kegytemplom búcsúnapján Spányi Antal megyés püspök tartott ünnepi szentmisét. A főpásztor az egyházmegye zarándokhelyére hívta a házasságra készülő jegyeseket.
2016.08.20 - Szent István-napján, augusztus 20-án, a hagyományoknak megfelelően Spányi Antal megyés püspök tartott ünnepi szentmisét a Székesegyházban és megáldotta az új kenyeret.