2019. szeptember 19. - A KÉSZ nyilatkozatot adott ki a migrációval kapcsolatban.
2016. október 10-én, szombaton 16 órától a Vasútvidéki Prohászka templomban emlékeznek meg hagyományosan Prohászka Ottokár püspökről Székesfehérváron. A nagy püspök születésének 158. évfordulóján az egyházmegye előadást és emlékmisét szervez.
A megadott csütörtökökön 19 órakor a Székesfehérvári Püspökségre az egyházmegye papjait várja kötetlen beszélgetésre Spányi Antal megyés püspök.
2016. október 1-én, az idén már hetedik alkalommal ÉRZÉK, azaz Élő Rózsafüzér Zarándoklat a városért, az érdi családokért, és a környező településekért kerül megrendezésre. A zarándoklat 17 km, de rövidebb szakaszokhoz is lehet csatlakozni.
2016. október 2. - Csákváron 10 órakor és Perkátán 16 órakor Spányi Antal megyés püspök bérmál.
2016. szeptember 18-án - Katekézis indul középiskolások számára a Szent Imre templomban Ugrits Tamás atya vezetésével. A hittanórák a YOUCAT (A katolikus egyház ifjúsági katekizmusa) témáit követik és dolgozzák fel.
2016. szeptember 25-én, hatodik alkalommal rendezte meg a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház és a Vox Mirabilis Kamarakórus a Székesfehérvári Kamarakórus Fesztivált, ahol hazai és külföldi kórusok léptek színpadra.