2018. január 19. - Pénteken 15 órai kezdettel a megingathatatlan főpásztor, Shvoy Lajos püspök halálának 50. évfordulója alkalmából emlékkonferenciát rendeznek a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2018.01.20. - Fogadalmi szentmise a Székesfehérvár-Felsőváros templomban: a pestisjárványtól való megszabadulás emlékére Székesfehérvár lakossága 1739-ben Szent Sebestyén tiszteletére böjttel és körmenettel kapcsolatos, örök időkre szóló fogadalmat tett.
2018. január 20. - Délelőtt 10 órakor a Vértesi Erdő Zrt., Csákvár Város Önkormányzata és Gánt Község Önkormányzata közösen emlékezik a 2. világháborúban, a Vértesben elhunyt magyar áldozatokra a vérteskozmai út melletti emlékműnél.
2018. január 21-28. - Krisztus-hívők egységéért szervezett imahét segédanyagát ez alkalommal a karibi keresztény testvérek állították össze a következő mottóval:
„Uram, a jobbod kitűnik erejével...” (2Móz/Kiv 15,6).
2018. január 21. - A székesegyházban 10 óra 30-kor püspöki emlékmisét tartanak Shvoy Lajos, a megingathatatlan főpásztor halálának 50. évfordulóján.
2018.01.15. - Szeretett szolgálati helyén, a székesfehérvári székesegyházban emlékeztek meg paptársai, egykori hívei, és munkatársai a közelmúltban elhunyt Dr. Szilárdfy Zoltán művészettörténészről, áldozópapról.
2018.01.12. - Pákozd, Mészeg-hegyen, a Don-kanyar Emlékkápolnánál, ökumenikus rendezvény keretében emlékeztek meg a történelmi egyházak helyi vezetői, köztük Spányi Antal megyés püspök, a hősi halált halt katonákra, az Urivi áttörés 75. évfordulóján.