Püspök atya 2017-ben is tisztelettel és szeretettel hívja paptestvéreit a hónap utolsó csütörtöki napján 19 órára a Püspökségre kötetlen beszélgetésre, együttlétre és szerény vacsorára.
2017.02.25. - Szombaton a Pesti Megyeháza Dísztermében „A kommunizmus áldozatainak emléknapja” alkalmából idén 16. alkalommal kerül sor a „Parma fidei – Hit pajzsa” díjkiosztó ünnepségre.
2017.02.17. - Lakhatatlanná vált egy családi ház Sárkeresztúron. Az épületet a bentlakó két felnőtt és három gyerek még időben elhagyta, nem sérültek meg. A családnak a székesfehérvári egyházmegyei karitász segélycsomagját Spányi Antal adta át.
2017. február 3-án került sor az egyházmegyei ifjúsági retro farsangra. Egyházmegyéinkben egyre inkább előtérbe kerül az ifjúsággal való foglalkozás, a beszámolóban erről is olvashatnak.
2017.02.11. - A házasságot ünnepelték Székesfehérváron is a Családpasztorációs Iroda szervezésében a Házasság Hete rendezvényeihez kapcsolódva a ciszterci Szent István Gimnáziumban.
2017. február 11. - Huszonöt éve rendelkezett úgy, az azóta szentté avatott II. János Pál pápa, hogy a világ minden katolikus templomában a Lourdes-i jelenések évfordulóján a betegért imádkozzanak.
2017. február 10. - Shvoy Lajos székesfehérvári megyéspüspök Alsószentivánon 1950. december 30-án megáldotta a Portugáliából kapott Fatimai Szűz Mária kegyszobrot. Ezzel létrehozta a Fatimai Boldogságos Szűz Mária első magyarországi kegyhelyét.