2017. október 24-én, kedden 17.30-kor a Katolikus Kultúra Napjai rendezvény keretében Mózessy Gergely püspöki gyűjteményigazgató „Prohászka Szent László képe” címmel tart előadást a Vasútvidéki Prohászka Emléktemplomban.
Püspök atya 2017-ben is tisztelettel és szeretettel hívja paptestvéreit a hónap utolsó csütörtöki napján 19 órára a Püspökségre kötetlen beszélgetésre, együttlétre és szerény vacsorára.
2017.10.22. - Közös imádsággal emlékeztek meg Spányi Antal megyés püspök meghívására a történelmi egyházak képviselői Székesfehérváron az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről, a Székesegyház oldalánál álló emlékkeresztnél.
2017. október 20-án, pénteken 16 órakor a Katolikus Kultúra Napjai rendezvény keretében „Szent László emlékek Székesfehérváron” címmel sétát tartottak a történelmi belvárosban Smohay András vezetésével.
2017.10.05. - A Katolikus Karitász „Betűvető” akciója keretében, a csepeli Jézus Szíve Plébánia karitászcsoportjának kezdeményezésre, a Vermes Miklós Általános Iskola tanulói kapták idén a segélyszervezet iskolakezdési támogatását.
2017.10.14. - Megalakulásának 25. évfordulóját ünnepelte a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász. Hálaadó szentmisével, kiállítással és konferenciával tekintettek vissza az elmúlt negyed évszázadra a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász munkatársai.
2017.10.05. – Ünnepi hálaadó szentmise keretében áldotta meg Spányi Antal megyés püspök az egyházmegye fenntartásában működő, teljes energetikai korszerűsítéssel felújított, Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolát.