2017.05.30. - Országossá nőtte ki magát a Neked MUNKA, nekem ÁLOM! program, amelynek célja, hogy egy napra összehozza a fogyatékossággal élő, valamint a megváltozott munkaképességű álláskeresőket, a fogadásukra nyitott vállalatokkal, cégekkel.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2017. május 28-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig május 31-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2017.05.31. - A Magyar Katolikus Rádió elindulásának 13. évfordulóját ünnepli. Spányi Antal püspök, a Rádió vezérigazgatója ünnepi szentmisét tart a katolikus rádió kápolnájában.
2017. június 1. Csütörtökön 18 órakor a Felsővárosi templomban a város egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe lesz. A szentmisét Spányi Antal megyés püspök tartja a város papságával, amely után a közös szentóra kezdődik.
2017. június 2-án 18 órakor a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI növendékeinek hangversenyére kerül sor a Püspöki Palota megújult kertjében.
2017.05.28. - Hősök vasárnapján, Pákozdon a Katonai Emlékpark Doni Kápolnájánál tartott szentmisét Spányi Antal székesfehérvári püspök az elesett katonákért, a háborúk áldozataiért. Az ünnepi liturgiát a hagyományos katonai tiszteletadás kísérte.
2017. május 28-án délelőtt Spányi Antal megyés püspök a pilisvörösvári templomban 61 fiatalt bérmált.