2017.06.11. - Koncelebrált hálaadó szentmisét mutatott be Spányi Antal megyés püspök az egyházmegye megjelent papságával, Dr. Takács Nándor Jusztin püspök, kármelita szerzetes halálának évfordulóján a Székesegyházban.
2017.07.06. - A Prohászka Ottokár püspök emlékére épült templomban gyűltek össze a fehérvári hívek, hogy együtt imádkozzanak főpásztorukkal a hagyományos elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepen.
2017.06.30. - A Székesfehérvári Egyházmegye hitoktatóinak és lelkipásztori munkatársainak nyári lelkigyakorlatát Ugrits Tamás, püspöki irodaigazgató tartotta az iszkaszentgyörgyi lelkigyakorlatos házban.
2017.06.02. - Elhelyezték a gyermekáldásban részesült családok hálaszíveit, a gyermekét tápláló Szűzanya kegyképét őrző vértessomlói templomban.
2017.06.25. - Különleges ünnepi szentmisében bérmálta meg Spányi Antal megyés püspök a solymári fiatalokat.
2017.06.24. - A Múzeumok Éjszakáján, a Városház téren tartott ünnepség keretében nyílt meg, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum „Föld és ég között” című új kiállítása.
2017.06.24. - Keresztelő Szent János születésének ünnepén a székesfehérvári egyházmegye hagyományainak megfelelően papszentelést tartottak a Székesegyházban. Spányi Antal megyés püspök pappá szentelte Visnyei Lászlót, diakónussá Rohrbacher János papnövendéket.