2018. április 22-én (vasárnap) minden templomban az egyházmegye hagyományos évi gyűjtésére kerül sor. Az idei évben az egyházmegyei gyűjtést a bodajki kegyhely felújítására fordítjuk.
2018. április 22. - A székesfehérvári ciszterci Nagyboldogasszony templomban délelőtt lesz a bérmálás.
2018. április 22. (vasárnap) – Húsvét 4. vasárnapján, a Szentatya megírta üzenetét a papi- és szerzetesi hivatásban élőknek: meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását.
Azok az érettségizett, vagy érettségi előtt álló fiatalok, akik papi hivatást éreznek magukban és a Székesfehérvári Egyházmegye keretében kívánnak papi szolgálatot teljesíteni, felvételi kérelmüket 2018. június 15-ig juttassák el az Egyházmegyei Hivatal címére
2018.04.18. – Soós Viktor Attila, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága (NEB) tagja, Brenner János boldoggá avatásának történész szakértője tartott előadást a székesfehérvári Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2018. április 17. – A Katolikus Karitász nagyböjti országos tartósélelmiszer-gyűjtés és -osztás húsvéti lezárultával újabb országos program vette kezdetét, az „Öngondoskodó háztartásokért vetőmag” program.
2018. április 14. - Sárbogárdon délután Spányi Antal megyés püspök 31 fiatalt bérmált.