2018. szeptember 24. - Szent Gellért püspök, vértanú személyében a katolikus iskolák égi pártfogójukat köszöntik.
2018. szeptember 25. - Dr Kránitz Mihály könyvbemutatóval egybekötött kiállítása 17 óra 30-kor kezdődik a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2018.09.08-11. - A Szarajevóban szolgáló EUFOR Kontingens szolgálatot teljesítő magyar katonáit látogatta meg egy székesfehérvári delegáció tagjaként Spányi Antal megyés püspök.
2018.09.18.- Alapításának negyedévszázados jubileumát ünnepeli a 2018/19-es tanévben a Mindszenty József Római Katolikus Óvoda és Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola.
2018. szeptember 17. - Kaszap István (1916–1935), a fiatalon elhunyt jezsuita novícius tiszteletére rendeztek emlékestet az Ars Sacra Fesztivál keretében a budapesti Párbeszéd Házában
2018. szeptember 13. - Gyönyörű őszi időben gyülekeztünk a kegyhelyen. Az nem volt újdonság, hogy Alap egykori plébánosa, Kispál György atya celebrálja a szeptemberi szentmisét, hiszen több évtizede teszi ezt meg.
2018. szeptember 15. - 8. alkalommal tartotta a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteménye rendezvényét az Ars Sacra Fesztivál keretében. Idén Olasz Ferenc, Balázs Béla-díjas fotográfus gazdag életművéből láthatunk válogatást.
2018.09.16. - Magyarország egyik legszebb és legősibb zarándokhelyén ünnepelték a Segítő Szűzanyát, Spányi Antal megyés püspök meghívására az egyházmegye plébániáiról érkező mintegy 300 elsőáldozó és sokszáz zarándok jelenlétével a megye határain túlról is.
2018. szeptember 18. - A Szent Kristóf Ház fiataljai három napos táborban vettek részt Fehérvárcsurgón. A „Gasztro” elnevezésű táborban a főzés, előkészítés, tálalás fázisainak rejtelmeivel ismerkedhettek meg a fiatalok.