A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. szeptember 16-án vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig szeptember 19-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2018. szeptember 20. - Pió atya utolsó szentmiséje és a Veletek vagyok filmek vetítésére kerül sor 17 óra 30-tól a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2018 az I. világháború lezárásának, a 30 éves háború 1618-as kezdetének és 1648-as lezárásának az évfordulója, emlékeztetve mindannyiunkat a béke fontosságára. A harangok hangja kifejezi a Kulturális Örökség Európai Éve által is képviselt értékeket.
2018. szeptember 22. - Nyagyvenyimben délután Spányi Antal megyés püspök bérmál.
2018. szeptember 13. - Gyönyörű őszi időben gyülekeztünk a kegyhelyen. Az nem volt újdonság, hogy Alap egykori plébánosa, Kispál György atya celebrálja a szeptemberi szentmisét, hiszen több évtizede teszi ezt meg.
2018. szeptember 15. - 8. alkalommal tartotta a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteménye rendezvényét az Ars Sacra Fesztivál keretében. Idén Olasz Ferenc, Balázs Béla-díjas fotográfus gazdag életművéből láthatunk válogatást.
2018.09.16. - Magyarország egyik legszebb és legősibb zarándokhelyén ünnepelték a Segítő Szűzanyát, Spányi Antal megyés püspök meghívására az egyházmegye plébániáiról érkező mintegy 300 elsőáldozó és sokszáz zarándok jelenlétével a megye határain túlról is.
2018. szeptember 18. - A Szent Kristóf Ház fiataljai három napos táborban vettek részt Fehérvárcsurgón. A „Gasztro” elnevezésű táborban a főzés, előkészítés, tálalás fázisainak rejtelmeivel ismerkedhettek meg a fiatalok.
2018.09.14. - A Székesfehérvári Egyházmegye és a Szent István Király Múzeum szeretettel várta az érdeklődőket 2018. szeptember 14-én a székesegyházban folyó ásatások időközi bemutatójára.