2018. október 19.- A Prohászka templom karitász csoportjának életében az idei esztendő kiemelt jelentőségű, mivel 25 évvel ezelőtt kezdte el a csoport a szeretetszolgálatát.
2018.10.21. - Ezen a vasárnapon az ország valamennyi katolikus templomában a perselypénzt a missziók javára fordítják.
2018. október 21. - Bicskén délelőtt Spányi Antal megyés püspök bérmál.
2018. október 22-én, 9 órakor a Székesfehérvári Egyházmegye szervezésében a Szent Imre templom oldalánál elhelyezett emléktáblánál tartanak imádságos megemlékezést az 56-os áldozatokról.
2018.10.18. - 2005 óta egy Dél-Amerikából induló kezdeményezésre, a világ minden táján együtt imádkozza a rózsafüzért egymillió gyermek, a világ egységéért és a békéért. A székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola tanulói is csatlakoztak.
2018.10.17. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében rajzpályázatot hirdetett „Az Eucharisztia az Egyház életének forrása” címmel.
2018.10.13. – Az alsószentiváni templom, a Fatimai Szűzanya tiszteletére szentelt kegyhely legkedveltebb ünnepe a nagyszülők zarándoklata. Buszokkal, autókkal érkeztek az egyházmegye határain túlról idén is a zarándokok a búcsúi szentmisére.
2018.10.08. - Az Alba Caritas Hungarica Alapítvány fenntartásában működő RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia munkatársai Leányváron, a Hivatásőrző Ház vendégei voltak. A Házat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia alapította és működteti 2014 óta.
2018.10.12. – A Velencei-tavi Kistérségért Alapítvány szervezésében Spányi Antal megyés püspök megáldotta a Prohászka Ottokár püspök születésének 160. évfordulójára készült domborművet.