2018. augusztus 15. - Hazánkban Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. augusztus 12-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig augusztus 15-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2018.08.14-15. - A budapesti Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus Missziós keresztje augusztus 14-én a Fogadalmi szentmisénk ünnepére érkezik Székesfehérvárra.
A Székesfehérvári Egyházmegye tudatja, hogy Bedy Sándor vértessomlói plébános váratlanul - de hisszük, hogy nem készületlenül - elhunyt az Úrban.
Temetéséről később lesz intézkedés.
2018.08.16-20-ig tart a Székesfehérváron az egyházmegye kispapjainak tábora Vérteskozmán. A lelki napok keretében találkoznak a főpásztorral, meglátogatnak plébániai közösségeket, részt vesznek az egyházmegye augusztusi, kiemelt ünnepein.
2018.08.17. - A Katolikus Karitász ebben az évben is megrendezi nyári táborát. A képzési tábor célja az önkéntesek tapasztalatcseréje az ország más területén élő munkatársakkal; a Karitász szeretetszolgálati tevékenységének hatékonyabbá tétele. A táborzárón ré
2018.08.17. – Pénteken, 18 órakor adják át idén 15. alkalommal a Szent István Emlékérem és Díjat a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2018.08.14. - Húsz magyar szent ereklyéje jelenlétében ünnepeltek a fehérváriak a szentistváni országfelajánlás emléknapján. A város fogadalmi szentmiséjére érkezett, ugyanis a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Missziós keresztje.
2018.08.13. - A Fatimai Szűzanya első magyarországi búcsújáró helyén, Alsószentivánon májustól októberig, minden hónap 13-án, a fatimai jelenések napjain tartanak zarándoknapot. Az idei negyedik búcsúnapon Horváth József bodajki plébános tartotta a szentmisét.