2019.12.07. - 10 órakor koncelebrált püspöki szentmisével kezdődik a Szent Imre templomban, majd a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban előadásokkal folytatódik a hagyományos adventi lelkigyakorlat.
Szombat és vasárnap 10 és 19 óra között várják a látogatókat.
2019.12.01. - Advent első vasárnapján ismét megrendezték a város kulturális életének egyik kiemelkedő eseményét, a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar hagyományos adventi koncertjét.
2019.12.05. - Advent szent időszakában ismét összegyűltek Székesfehérvár hívei, hogy a hónap első csütörtöki napján közösen imádkozzanak a megyés püspök vezetésével, egyházunkért, a papi hivatásokért, a családokért és közelgő NEK kegyelmeiért.
2019.12.07. - Az indiai nővérek Adonyban erősítik meg fogadalmukat, mellyel ismét elkötelezik magukat a szegények, az idősek gyámolításában, ellátásában önként vállalt szolgálatuk mellett.
2019.12.02. - Szentmisét mutatott be Spányi Antal megyéspüspök az adventi ünnepkörhöz kapcsolódóan a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai objektumában.
2019.11.30. - Az őszi Látónap elnevezésű egyházmegyei találkozó megkezdett lelkipásztori témáját folytatták tovább Székesfehérváron, Ugrits Tamás pasztorális helynök irányításával.
Elhunyt: 2019. november 30-án.
Temetése: 2019. december 9-én.
2019.12.01. - Felgyúltak a város karácsonyi fényei, több száz kisiskolás köszöntötte énekkel az ünnepet. A város fényeit a polgármester és a megyéspüspök a Jótékonysági Futás legfiatalabb győzteseivel, Lédeczi Lottival és Szekfű Viktorral kapcsolták fel.