2019.05.21. - Megszépül Pátka 200 éves katolikus temploma.
2019.05.17. - A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt., a Herendi Porcelánművészeti Múzeum Alapítvány és a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum közös szervezésében Hozomány – hagyomány címmel rendezett kiállítást a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Herenden.
2019.05.16. – Országszerte mintegy 200 fogyatékkal élő ember próbálhatta ki magát 200 különböző munkahelyen egy nyílt nap, a Neked munka, nekem álom - elnevezésű akció keretében.
2019. május 13. - A verseny teljes egészében a Biblia ismeretére irányult, mely hagyományteremtő céllal indult.
2019.05.11. – A Székesfehérvári Egyházmegyében található Mór városában minden év tavaszán egy külön napot szentelnek a fogyatékossággal élőknek. Ezen a napon róluk szól minden.
2019. május 10-én a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István-termében került sor a Szent László kora és kultusza című tanulmánykötet ünnepélyes bemutatójára.
2019. május 11. - Adonyban délután Spányi Antal megyés püspök 13 fiatalt bérmált.
2019.05.13. - Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem díszterében tartják a XXVII. Szent István Könyvhét megnyitóját, valamint átadják az idei Stephanus-díjakat.
2019. május 13-án megkezdődött az idei búcsúidőszak a Fatimai Szűzanya első magyarországi kegyhelyén. Ez még önmagában nem lenne különleges hír, hiszen évtizedek óta látogatják májustól októberig a zarándokok a búcsújáró helyet.