A Házasság Hete programjai a Székesfehérvári Egyházmegyében

2018. 02. 18. | 2018. 02. 13.

Szeretetkaland – A tét a boldogság
A Házasság Hete programjai a Székesfehérvári Egyházmegyében

A Székesfehérvári Egyházmegye Családpasztorációs munkatársai ismét internetes kapcsolatmélyítő feladatokra, ún. Szeretetkalandra hívták az egyházmegye házaspárjait, az idei Házasság Hete programjaira készülve 2018. január 14-től tart. Ebben 90 házaspár vett részt. Öt vasárnapon keresztül kaptak házasságmegerősítő feladatokat a párok, minden alkalommal hetet, amiből legalább 3-at kellett teljesíteni. Idén alaptémaként a Fireproof című film illetve könyv szolgált.

Február 17-én, szombaton lesz a Székesfehérvári Egyházmegye házas-zarándoklata a Házasság Hetéhez kapcsolódóan először 10.30-kor a Szent István Bazilikába.
Majd délután 15.00-kor Spányi Antal megyés püspök tart szentmisét, amelynek keretében a házaspárok megújíthatják házastársi fogadalmunkat és püspöki áldásban részesülnek.

Február 13-án, kedden 17.30 órakor a „Házasság hete - Éltető sodrásban” országos rendezvénysorozat keretében Dr. Túry Ferenc pszichiáter, egyetemi tanár előadását kísérhetjük figyelemmel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A program címe: „Kapcsolatunk házastársunkkal - a tartós házasság alappillérei.” A belépés ingyenes.