A Katolikus Karitász önkéntes alapképzést tartott Adonyban - beszámoló

2019. 09. 07. | 2019. 09. 10.

A Katolikus Karitász önkéntes alapképzést tartott Adonyban

2019. szeptember 07. - A Katolikus Karitász országszerte 38 képzést valósít meg a 2019-es év folyamán. A plébániai karitászcsoportok önkéntesei 3 témában hallgathatnak meg előadásokat: az önkéntes alapképzés egy alapvető és átfogó képet ad a Karitász munkáról, az időslátogató és a beteglátogató-képzés a célcsoportok speciális helyzetére, igényére, a velük való bánásmód sajátosságaira fókuszál.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász adonyi karitászcsoportja, Bozai Márton plébános atya vezetésével koordinálta a szombaton a Művelődési Házban tartott 8 órás önkéntes alapképzés háttérmunkálatait. A képzésen 24 önkéntes vett részt, akik nemcsak Adonyból, de a környező településekről (Perkátáról, Iváncsáról, Tárnokról, Kulcsról, Rácalmásról, Ercsiből) is eljöttek, hogy tanuljanak Ft. Lőrincz Pál OSB atyától, a Pannonhalmi Egyházmegyei Karitász igazgatójától.

A képzésen lehetőség volt megismerkedni a Karitász történetével, szervezeti felépítésével, a 8 súlyponti területtel és az országos segélyprogramokkal is. Reméljük, az itt hallottak, tanultak jó talajba hullottak, és bő termést hoznak!

Karitász