A Szent István király-székesegyház belső felújításának bemutatása - beszámoló

2019. 09. 21. | | 2019. 09. 22.

A székesegyház letiszított freskója lenyűgözte az érdeklődőket

2019.09.21. - Sokan vettek részt a a bazilikában tartott nyílt napon 2019. szeptember 21-én, szombaton. A vezetett csoportok reggel kilenctől óránként indultak az altemplomból. Itt Vági Péter projektkoordinátor bemutatta a sírfeliratok restaurálásának eddig eredményeit. A székesegyház beállványozott hajójában Jeszeniczky Ildikó Munkácsy-díjas festő-restaurátor művész és Smohay András, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum igazgatója tartott prezentációt a templom történetéről és a belső restaurálásról. Az érdeklődők izgalmas részleteket ismertek meg a 2016-ban teljes belső kutatással megkezdett helyreállítási munkákról, melyek a tervek szerint 2022-ig tartanak. Az előadások után a látogatók az állványokról tekinthették meg a pogányságot legyőző Szent Istvánt ábrázoló, közelmúltban letisztított boltszakasz falképét. Az átfestések és koszrétegek alól kiszabadított gyöngyházfényű, légiesen könnyed barokk freskó lenyűgőző látványt nyújtott.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fotó: Kis Emőke Hajnalka