Áldozócsütörtök napján szentségimádás

2017. 05. 25. | 2016. 12. 08.

oltáriszentség

2017. május 25-én, a régi „Áldozócsütörtök” napján 17 és 19 óra között a Székesfehérvári Egyházmegye minden templomában szentségimádást tartanak egyházmegyénk lelki megújulásáért, papi és szerzetesi hivatásokért, a családokért.

Nagy lelki erő és sok kegyelem forrásozik az egyházmegye közös imádságából, amely egyéni és közösségi megújulásunk nélkülözhetetlen alapja.

A plébániákon a lelkipásztorok, az oldallagosan ellátott plébániákon a világi lelkipásztori munkatársak segítségével szerveznek imaórákat, hogy minden hívő részesülhessen a közös imádság kegyelmében. A szentségimádással lehetőség nyílik arra, hogy együtt imádkozzunk Istenhez hazánkért, nemzetünkért megújulásáért. Spányi Antal megyés püspök arra kéri Rózsafüzér Társulat, a Prohászka Imaszövetség tagjait, a család- és ifjúsági közösségeket, a lelkiségi mozgalmakat, a világi munkatársakat, hogy minél többen imádkozzanak együtt az egyházmegyéért, egyházunkért.