Alzheimer világnap

2019. 09. 21. | | 2019. 09. 05.

2019. szeptember 21. - Székesfehérváron kerül megrendezésre az Alzheimer Világnap. A program a Városház téren kezdődik, 13 órakor szentmisében imádkozunk a betegségben érintettekért és családtagjaikért a Szent Imre templomban.

Magyarországon közel 250 ezer ember él demenciával és az érintettek száma a hozzátartozókkal együtt meghaladja az egymillió főt is. Szeptember 21-én az Alzheimer-világnapon "Adj esélyt az éveidnek" mottóval szerveznek egész napos programot a Belvárosban, hogy felhívják a figyelmet az Alzheimer-kór és más demenciák terjedésének veszélyére.

Az Alzheimer világnapot a Nemzetközi Alzheimer Társaság Edinburgh-ban 1994. szeptember 21i éves konferenciáján hirdette meg, melyen a társaság alapításának 10. évfordulóját ünnepelték. A kezdeményezéshez több mint 80 nemzeti tagszervezet csatlakozott, melyek a kampányt minden évben saját országukban szervezik.

Bővebben a sajtótájékoztatóban találnak információt.

Forrás: szekesfehervar.hu

Program letöltése: adjeselytazeveidnek.docx (15 kB)
Plakát letöltése: alzheimernap2019.pdf (396 kB)
Teljes sajtóanyag: sajtoanyag_plakat_program.pdf (1.4 MB)