Az alsószentiváni Fatimai-kegyhely a Média Építészeti Díj finalistái között

2019. 10. 18. | | 2019. 10. 18.

Neves külföldi és hazai építészek 130 jelentkező közül választották ki a 15. Média Építészeti Díj öt finalista épületét. Hatalmas megtiszteltetés és szakmai elismerés, hogy a legjobb épület között szerepel az alsószentiváni Fatimai-kegyhely, melynek teljes körű felújítását Spányi Antal megyéspüspök megbízásából Gutowski Robert építész tervezte. A díjról és döntősökről ezen az oldalon lehet tájékozódni.

A fatimai jelenések 100. évfordulóján, 2017-ben felújított alsószentiváni kegyhely nem csak a fokozatosan növekvő számú zarándokok, hanem az építészszakma elismerését is elnyerte. Az utóbbi időben több építészeti szaklap is elismerő elemzést tett közzé a kegyhely felújításáról. Az Építészfórum cikke itt érhető el, a Magyar Építőművészet pedig 2019/4. számában közölt tanulmányt a kegyhely építészeti megújításáról.

Székesfehérvári Egyházmegye
Fotó: Bujnovszky Tamás