Az Egyházmegyei Karitász munkatársainak találkozója

2019. 03. 23. | 2018. 12. 15.

2019. március 23. - Szeretettel várjuk egyházmegyénk minden kedves karitász önkéntesét a március 23-án, szombaton 10.00 órától megrendezésre kerülő összejövetelünkre.

A rendezvény a Szent Imre templomban kezdődik, ahol Spányi Antal, megyéspüspök, a Karitász püspökelnöke celebrál szentmisét. A püspöki szentmise után a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban folytatódnak a programok: először Püspök atya előadását hallgathatjuk meg „Az altruizmustól az önátadásig” címmel, majd dr. Sörédi Pál pszichiáter tart előadást a szenvedélybetegségekről, függőségekről. Ezt követően Nagy Lajosné, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatója mutatja be a Katolikus Karitász öngondoskodást támogató programjait, amelyet Borjánné Nyúl Katalin, kőszárhegyi karitászcsoport vezető saját tapasztalatokra épülő beszámolójával egészít ki.

Az előadásokat követően lehetőség van az Adásidő, Karitász újság aktuális számának az átvételére, majd egy szerény szendvicsebédre vendégül látjuk a résztvevőket.

A program az EFOP 1.3.5-16-2016 pályázati forrás segítségével valósul meg.

Részletes program:

10.00    Püspöki szentmise Szent Imre templom

10.45-től regisztráció  a Szent István Hitoktatási és Művelődési Központban, Szent László terem

11.15    Spányi Antal megyés püspök „Az altruizmustól az önátadásig” a keresztény ember szeretetszolgálata
11.30    dr. Sörédi Pál pszichiáter előadása  „ Szenvedélyeink, függőségeink ’’ témakörében.
12.15    Nagy Lajosné : „Szép Otthon önsegítő segélyprogram” ismertetése –  LAK6 program  ismertetése, felkínálása a csoportoknak.
12.30    Borjánné Nyúl Katalin: Szép Otthon segélyprogram a kőszárhegyi plébániai karitászcsoport megvalósításában.

Karitász