Családi kikapcsolódás Zánkán - Karitász

2018. 07. 03. | | 2018. 07. 02.

Családi kikapcsolódás Zánkán

2018.07.03. - A Családok Éve programsorozat keretén belül a Katolikus Karitász által lehetőség nyílt 100 rászoruló családnak június 22-24. között egy programokban gazdag hétvégét eltölteni a Balaton partján. A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász 6 családot (26 főt) delegált a zánkai Erzsébet-táborba.

A szervezők gazdag program kínálattal várták a családokat: a legfőbb vonzerőt a vizes programok, a strandolás és a sétahajókázás jelentették, de ezen kívül még az alábbi szórakozási lehetőségek voltak:

- hagyományos mesterségek bemutatása
- babaszínház
- kézműves foglalkozások
- sportos aktivitások
- játékterem
- relaxációs szoba
- erdei túra
- családi koncert
- filmvetítés
- táncház, tini DISCO

A szabadtéri és beltéri programok széles skálája lehetővé tette, hogy időjárástól függetlenül jól érezzék magukat a résztvevők.

A szálláshely szépen felújított szobákból állt, saját mosdóval és fürdővel. Az ellátáshoz hozzátartozott a napi ötszöri étkezés, sok gyümölccsel.

Különleges lelki élményt jelentett, hogy a vasárnapi szentmisét Écsy Gábor atya, a Katolikus Karitász országos igazgatója celebrálta.

Egy résztvevő beszámolója:
Idén részesei lehettünk a Családi Erzsébet-tábornak! Nagy öröm ért minket, hogy mehettünk a gyerekekkel!
Végre egy kis közös kikapcsolódás a családdal!
Érkezésünkkor a biztonságiak kedvesek voltak és érthetően elmondták, hogy mi a teendőnk!
Recepción megkaptuk a szoba kulcsát, a kuponokat az étkezésekhez, a finom jégkásához, kürtöskalácshoz, no meg vattacukorhoz a gyerekek legnagyobb örömére!
Itt lehetett feliratkozni hajókázásra, túrára illetve az anyukáknak masszázsra!
Mindenki segítőkész és rendes volt!
Majd elfoglaltuk szállásunkat, ami igazi táborozós szoba volt emeletes ágyakkal!
Minden helység tiszta és rendben tartott volt!
Ezután kicsi séta következett, majd mentünk ebédelni!
Igazi menza! Annyira jó volt nosztalgiázni! :)
Szóval! Az adagok nagyok voltak és finomak!
Gyorsan haladt a sor a rutinos konyhai dolgozók végett!
Aznap este vacsorára szintén kiadós és finom főtt ételt kaptunk!
Majd mentünk Vastag Csaba koncertre a sátorba! Szuper volt! Tánc, éneklés, fotózás….
Másnap reggeli után jómagam mentem masszázsra utána pedig lesétáltunk a partra, majd sétahajóztunk közel 1 órát! Hatalmas élmény volt mindenki számára!
Visszaértünk ebédeltünk (ismét sokat és finomat) aztán célba vettük a mozit pattogatott kukoricával! :)
Ez után mentünk kipróbálni a furcsábbnál furcsább bicikliket.
Volt még mászó fal, csocsó, óriás csúszda, hoverboard, arcfestés…
Szóval mindenki megtalálta a magának valót! :)
Aztán különböző programok voltak. Kutyabemutató, régi lakodalmak bemutatása, népi hangszerek és tánc bemutatása.
Ezeken felül megnézhettük a Haditechnikai Parkot, ami igen érdekes.
Sokat sétáltunk és rengeteg program, szórakozás várt az itt lévő családokra!
Hazaindulásnál szuper kis hideg csomagot kaptunk.
Mindenhol mindenki nagyon kedves és segítőkész volt!
Összességében nagyon jó volt, rendkívül jól éreztük magunkat!
Unatkozás az nem volt egy percig sem!
Nagyon hálásak vagyunk, hogy elmehettünk és együtt lehettünk a családdal!
Szívesen visszamennénk még!
Köszönjük!

Üdv:
Az egyik boldog család! :)

Karitász