Egy éve nyitotta meg kapuit a Szent Kristóf Ház - beszámoló

2011. 03. 16. |

Egy éve nyitotta meg kapuit a Szent Kristóf Ház Maroshegyen. A fogyatékkal élők nappali intézménye a Székesfehérvári egyházmegye és a Fehérvár Travel Alapítvány összefogásával valósult meg.

A ház összesen 230 négyzetméteren kínál nappali ellátást 25 halmozottan sérült ember számára. A fenntartó, Székesfehérvári egyházmegye célja az volt, hogy az intézmény lehetőséget teremtsen közösségi együttlétre, személyes kapcsolatok kialakítására, a képességek kipróbálására, kiteljesítésére, a társadalomba való újraintegrálódásra.

Magyar László intézményvezető elmondta, hogy a szolgáltatás a fogyatékkal élők teljesebb életét, a nagyobb közösségekhez tartozását, az önellátó képesség fejlesztését, az egészségügyi, szociális, mentális és a munka rehabilitáció alapjait biztosítja az ellátásban résztvevők számára.

Az ünnepség "Ki mit tud?" vetélkedővel kezdődött.

Videó: - BPK és Somogyi Tamás -