Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Szárazrét) - beszámoló

2013. 08. 01. | | frissítve 2013. 08. 04.

Augusztus első csütörtökén este a Szárazréti templom a nagy meleg ellenére megtelt a hívekkel.

Spányi Antal megyés püspök homíliájában beszélt arról, hogy a külső dolgok jelei a belsőknek, ezért az imádságban is fontosabb lelkünk Istenhez fordulása, mint gesztusaink, hiszen a lényeg Isten és köztünk zajlik. Ha a külsőségek, a viselkedésünk ezt a belső Istenre hangoltságot fejezik ki, akkor gesztusaink, cselekedeteink ezt a lényeget tükrözik a világba - ha azonban benső élet nélküliek és üresek, akkor pusztán formaságokká válnak. Ha engedjük, hogy a szeretet vezesse tetteinket, gondolatainkat, akkor lehetőséget adunk annak, hogy minél inkább Isten cselekdhessen bennünk, és adhassa Magát rajtunk keresztül másoknak.

Imádságban személyes felsorolásban hálát adtunk nagyszerű pápáinkért és a közösség a főpásztor vezetésével kérte az Urat papi hivatásokért.

A legközelebbi alkalommal az Almássy-telep Zsolt utcai templomba várják a város híveit a közös imádságra.

- Marian -

Korábbi évek beszámolói: