Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Székesegyház) - beszámoló

2011. 12. 01. |

Ebben a liturgikus évben is folytatni szeretnénk a Székváros plébániáinak közös elsőcsütörtöki szentségimádását, melynek során meghívjuk a székváros egyházközségeit minden hónap első csütörtökére a város egy meghatározott, havonta változó templomába közös szentórára, szentmisére. Az idei első alkalom a Székesegyházban zajlott.

A közös imádság szentmisével kezdődött, melyben Horváth Imre plébános arról beszélt, hogy miként szól hozzánk Isten a Szentíráson keresztül. Eztán a Szentségimádásban Spányi Antal főpásztor vitte a közösség kéréseit és hálaadását az élő Isten elé.

Minden hónapban más-más templomot keresünk fel a város papjaival és híveivel, hogy egymás hitén épülve közösen erősítsük meg Krisztus iránti hűségünket.

Erre a szentmisére meghívást kaptak a Prohászka Imaszövetség székesfehérvári tagjai is.

- Marian -