Hangversennyel avatták fel a felújított hangversenyzongorát a Szent István Hitoktatási és Művelődési - beszámoló

2019. 11. 10. | | 2019. 11. 12.

Hangversennyel avatták fel a felújított hangversenyzongorát a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban

2019.11.10. - Ünnepi hangversennyel avatták fel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház felújított hangversenyzongoráját. Az eseményen köszöntőt mondott Spányi Antal megyés püspök. A különleges zenei esten Sayaka Kubota, zongoraművész és Vajda Barnabás hegedűművész játékában gyönyörködhetett az érdeklődő közönség.

A több mint 140 éves hangszer a háromszoros Kossuth-díjas, világhírű Fischer Annie egykori gyakorlózongorája volt. A hangszer felújítása Müller György zongorakészítő mester szaktudásának köszönhetően valósult meg. A munkálatokat a Székesfehérvári Egyházmegye és Székesfehérvár Önkormányzata is támogatta.

A zongora kapcsán egy hangversenysorozatot szerveznek így további négy koncert várható jövő év áprilisáig.

Képek és videó: Németh-Nagy Róbert