Közel 15.000 látogató tekintette meg a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum kiállítását Herenden - beszámoló

2019. 07. 31. | | 2019. 08. 08.

2019. július 31-én véget ért a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum és a Herendi Porcelánművészeti Múzeum közös szervezésében létrejött Hozomány – hagyomány című kiállítás Herenden. Lajos Zsuzsa, a Herendi Porcelánművészeti Múzeum igazgatójának tájékoztatása szerint a 2019. május 17-én nyílt tárlatot összesen 14.163 fő tekintette meg.

Az egykori ferences rendház felújítása miatt a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum zárva tart, azonban gyűjteményét nem rejtette el a látogatók elől, s egy különleges válogatással mutatkozott be Herenden. A kiállításon az egyedülálló történelmi múlttal rendelkező koronázóváros és a Székesfehérvári Egyházmegye kincseit a Herendi Porcelánművészeti Múzeum szakrális emlékeivel együtt tekinthették meg.

A Herendi Porcelánművészeti Múzeum és a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum közös kiállítása Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök és dr. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója megbízásából készült, kurátor dr. Nagy Veronika művészettörténész volt.

Szöveg és fotó: Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum