Moped és tojás - karitász - beszámoló

2019. 04. 02. | 2019. 04. 01.

2019. április 2. - Hogy miként kapcsolódik egymáshoz ez a két funkciójában, kinézetében igen eltérő tárgy? A válasz egyszerű: a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász adományba kapta és adta őket.

A TEVA Gyógyszergyár Zrt. felajánlásának köszönhetően 4 db KKSZ 4S elektromos moped talált gazdára Székesfehérváron, Gárdonyban és Bodajkon. A gyógyászati segédeszköz a mozgásukban korlátozottak számára jelent nagy segítséget, hiszen így kitágult az élettér számukra, kevésbé másokra utaltak a mindennapjaikban. A moped értéke kb. 400.000,- Ft.

Egy Duna menti településen működő Kft. felajánlásából pedig a Székesfehérvári Karitász 150 doboz, dobozonként 3,6 kg főtt tojást kapott, amit 150 családnak osztott szét a következő településeken: Székesfehérvár, Alsószentiván, Gánt, Csókakő, Kőszárhegy, Lovasberény, Perkáta. A családok nagyon örültek az adománynak, főleg így Húsvét előtt, Húsvétra készülve. Beszámolók alapján tudjuk: készült tojáskrém, tojáspaprikás, tojásleves, tojássaláta…

Köszönjük szépen!

Karitász