Nagyheti Lelki útra hívják a családokat Székesfehérváron

2019. 04. 21. | 2019. 04. 15.

Nagyheti lelki útra hívják a családokat Székesfehérváron

2019.04.15. – Együtt imádkozni és egymásért! – Ezzel a mottóval indítottak el egy húsvéti lelki készületet Székesfehérvár papjai. A keresztény családok Virágvasárnaptól kezdve nagyheti lelki útjukhoz egy programfüzetet kaptak, amelyben a város minden templomának és a Püspökségnek nagyheti eseményeire hívják fel az érdeklődők figyelmét. Arra is biztatják a szülőket és gyermekeket, hogy nagypénteken és nagyszombaton járják végig a templomokat a megadott helyen és időpontokban, és imádkozzanak az ún. szent síroknál együtt és egymásért. Az egyes templomokban a szent sír mellett találhatók a Szent István király-székesegyházban nemrég előkerült limoges-i korpusz fotójának darabjai, amely a füzetbe ragasztva egy képpé áll össze a lelki út végén.

Fénykép: Marian