Nyári lelkigyakorlat hitoktatók és világi lelkipásztori munkatársak részére - beszámoló

2013. 06. 27. | | frissítve 2013. 06. 30.

a kép illusztráció - másik eseményen készült

Nagy örömünkre és épülésünkre szolgált a Székesfehérvári Egyházmegye által szervezett Világi Lelkipásztori Kisegítők és Hitoktatók lelkigyakorlata, melyen idén 62-en vettünk részt. A július 27-29-ig tartó léleképítés tartalmi részéről Ugrits Tamás, az Egyházmegye iroda igazgatója gondoskodott. Az igen sűrű, de cseppet sem ismétlődő lelki tréning során tematikusan csokorba szedve hallhattuk az előadásokat. A mai világ, korszellem általános kihívásaira való helyes válaszok adása csakúgy a napirenden volt, mint a szeptembertől kötelező hitoktatás gyakorlati mikéntje. De maradt idő saját hitoktatói élményeink megosztására, az Anyaszentegyházunk feladatainak újragondolására, és a püspöki palota megtekintésére is. Az előadások mellett minden nap szentmisén vehettünk részt, pénteken keresztúti ájtatosságon imádkozhattunk, végül szentségimádással zárult a program lelki része.

Összességében egy magas minőségi igényű, lelki életünk növekedését nagyban segítő program részesei lehettünk. Köszönjük szépen Spányi Antal püspök atyánknak a nagylelkű vendéglátást, Tamás atyának pedig a szeretetteljes tanítást.

Baboss Botond
világi lelkipásztori kisegítő