Nyílt nap a székesegyházi ásatáson - beszámoló

2018. 09. 14. | | 2018. 09. 17.

Nyílt nap a székesegyházi ásatáson

2018.09.14. - A Székesfehérvári Egyházmegye és a Szent István Király Múzeum közös szervezében került sor a Szent István király plébániatemplomban folyó ásatások időközi bemutatójára. A munkálatokról szóló tájékoztató a Kálmáncsehi-szobortól, a Szent Anna-kápolna előtti térről indult.

A székesegyház belső régészeti feltárásához elmozdították a padokat, és a szakemberek most a talapzatot kutatják. A bemutató során a feltárás eddigi eredményeit Reich Szabina régész ismertette.

A régésznő arról is beszélt a feltárásokat tudományos kutatások előzték meg, amelyek alapok adtak a most zajló szakmai munkának.

A székesegyházban megkezdődő ásatási munkálatok és eredmények első bemutatóját majd további ismertetők követik, amelyek folyamatosan tájékoztatják a nagyközönséget a feltárások során napvilágra került leletekről.

Fényképeket készítette Kis Emőke
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata