Ökumenikus imahét 2011 - beszámoló

2011. 01. 16. | | frissítve 2012. 12. 22.

Az imahét mottója:
"... kitartottak az apostolok tanításában,..."
(ApCsel 2,42)

A 2011-es év ökumenikus imahetének összefoglalója - hírek és beszámolók
Január 16-23.

2011-ben a világszerte a keresztények egységéért tartott ökumenikus imahéten a jeruzsálemi első keresztény egyházra emlékeznek majd. Az Egyházak Világtanácsának közleménye szerint arra az időszakra fognak emlékezni, amikor az egyház még valóban egységes volt.

Az imahét ökumenikus istentiszteleteit a palesztíniai keresztények állították össze, jelmondatot az Apostolok Cselekedeteiből választottak:  „Állhatatosan kitartottak az apostolok tanításában és közösségében, a kenyértörésben és az imádságban.” (ApCsel 2,42) A palesztin területeken és a Szentföldön élő keresztények kétségbeesett helyzete miatt az imahéten a szentföldi békéért és igazságosságért imádkoznak majd az egész világon.

Az Ökumenikus Imafüzet 2011-es magyar kiadásához az imahét alapgondolatához „... kitartottak az apostolok tanításában, ...” (ApCsel 2,42) kapcsolódva dr. Erdő Péter bíboros, prímás, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke és dr. Szebik Imre nyugalmazott püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke írt előszót, mely lentebbről letölthető.

Letölthető anyagok:

Az imaévről  kiadott füzet:   2011okumenikusimahet.pdf (486 kB)

Az imafüzethez írt előszó:   2011okumenikusimahet_bevezeto.pdf (63 kB)

Az imahét székesfehérvári programja:  2011okumenikusimahet_szfvar.pdf (89 kB)