Papszentelés

2019. 06. 24. | 2018. 12. 06.

2019. június 24-én, az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor idén a Prohászka emléktemplomban. Spányi Antal megyés püspök pappá szenteli Lindmayer Miklóst, Mészáros Barnabást, Mitrovics Zsoltot, Sisa István Lénárd, és diakónussá Győri Balázs Istvánt.

Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért a rubinmisés Makó Dávid (65. év; szentelés 1954-ben), a gyémántmisés Harangozó Imre (60. év; szentelés 1959-ben) és az aranymisés Záborszky Kálmán (50. év; szentelés 1969-ben) paptestvérekért.

A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.