Pelenka adomány a rászoruló családoknak

2019. 01. 29. | 2019. 01. 28.

2019.01.29. - A 2010 óta tartó együttműködés a dm üzletlánc és a Katolikus Karitász között sok rászoruló családnak jelentett már kézzel fogható segítséget. Az idén január 23-án, Budakalászon megrendezésre kerülő sajtótájékoztatón Kanyó Roland, marketingmenedzser elmondta, hogy ahány üzletük van az országban, annyi családnál szeretnének „keresztapai szerepet” ellátni. A dm felajánlása szerint egy-egy család fél évre szóló (újszülött illetve eggyel nagyobb méretű) pelenkamennyiséget kap ingyenesen. A rászoruló családok felkutatásában kérték a Karitász segítségét: az egyházmegyei Karitász Központok az önkéntes plébániai karitászcsoportokkal együttműködve juttatják el az adományt a nélkülözést szenvedő családokhoz. Ez az adomány a helyi lehetőségekhez mérten sokszor kiegészül élelmiszerrel, játékokkal is.

Országos szinten ez a segítség 2019-ben 250-270 családot érint, kb. 20 millió Ft értékben. A Székesfehérvári Karitász 50-60 család felé tudja közvetíteni ezt a nagylelkű felajánlást.

Forrás: magyarkurir.hu

Karitász