Püspöki szentmise Teréz anya emléknapján - beszámoló

2019. 09. 06. | | 2019. 09. 07.

Teréz anyára emlékeztek Érden

2019. szeptember 6. - Délután sokan gyűltek össze Érden, a Szeretet Misszionáriusainak (Teréz anya lányainak) házának udvarában. Nem csupán a környező településekről, de több száz kilométert megtéve még Tiszaalpárról is érkeztek zarándokok, voltak segítők és segítettek. Délután 17 órakor kezdődött a szentmise, melyet Spányi Antal megyés püspök mutatott be a jelenlévő paptestvérekkel együtt. Teréz anya itt nem a múlt, hangzott el a Püspököt köszöntő üdvözlésben, hiszen karizmái itt élnek közöttünk a nővérek által, mondta Hajdu Ferenc érdi plébános. A szentmise homíliájában a Főpásztor emlékeztetett, az Úristen minden kornak megfelelő szenteket küld. Felidézte, a huszadik század gyengeségeit, majd Teréz anya életútját ismertetve elmondta, ez a testileg törékeny, kicsiny asszony, korának legnagyobb személyisége volt. Mi Teréz anya titka, kérdezte a Püspök. Nem is titok, hiszen az evangélium üzenetének a lényege, tudjunk magunkról lemondva, másokat szolgálni. Közben járását kérte a nővérekre, minden jelenlévőre, hogy példáját követni tudjuk.

A szentmise befejező áldása után lehetőség volt Teréz anya ereklyéje előtti tiszteletadásra. A délutánt egyszerű agapé és kötetlen beszélgetés zárta. A Főpásztor végül megtekintette a felújított épületet, rendházat, melyhez az egyházmegyei is támogatást biztosított. Végül meghallgatta a nővérek beszámolóját az általuk végzett hitoktatásról, a hitoktatáshoz használt eszközöket ismerhetett meg.

vg