Szentmise a Székesegyház felszentelésének évfordulóján

2019. 11. 25. | 2018. 12. 07.

2010-ben készült kép

2019.11.25. - A Székesegyház felszentelésének évfordulóját (a Székesegyház felújítása miatt) a Szent Imre templomban ünnepeljük november 25-én (hétfőn), a 17 órakor kezdődő szentmisével. A szentmise keretében adja át Spányi Antal megyés püspök az újonnan végzett világi lelkipásztori munkatársak számára a püspöki megbízólevelet. A képzés befejezése után 16 világi hívő tesz ünnepélyes ígéretet arra, hogy a plébános irányítása mellett, annak munkatársaként lelkiismeretesen végzi a rábízott lelkipásztori feladatokat.

Kiemelt módon is hívjuk ünnepünkre a plébániákon szolgálatot teljesítő világi lelkipásztori munkatársakat. A megbízólevelüket ők is ezen az ünnepen vették át; a közös szentmise egyben ígéretük évenkénti megújítását is jelenti.

Erre az ünnepségre meghívást kapnak a Prohászka Imaszövetség tagjai is, hogy együtt imádkozzanak a lelkipásztori kisegítőkért és a lelkipásztorkodó papságért.