Szűz Mária Isten Anyja - szentmise és kétnapos szentségimádás - beszámoló

2016. 01. 01. | | 2016. 01. 01.

Szűz Mária, Isten Anyja főünnepén, a Béke Világnapján a székesegyházban mutatott be szentmisét Spányi Antal. 2016 első szentbeszédében a főpásztor tanácsolta, hogy a betarthatatlan újévi fogadalmak helyett bízzuk életünket Isten kegyelmére, aki végtelen irgalmával segít bennünket, hogy jócselekedeteink gyümölcsözőek lehessenek.

Mindannyiunk feladata, hogy a békéért munkálkodjunk. A béke Isten ajándéka, de az emberek közreműködése nélkül nem valósítható meg. Naponta imádkozzunk, és konkrét cselekedetekkel tegyünk a békéért, hogy családjainkban, környezetünkben valóra válthassuk Isten tervét. Ebben Szűz Mária közbenjárására mindig számíthatunk.

A szentmise áldása előtt Spányi Antal minden hívőnek és jóakaratú embernek Isten kegyelmében gazdag újesztendőt kívánt.

A szentmise után a város egyházközségeinek hagyományos kétnapos újévi szentségimádása kezdődött.

Fényképeket készítette Lakata Pál