Ünnepi közgyűlés, kitüntetések - beszámoló

2009. 08. 18. |

elismerés

Székesfehérvárnak az augusztus 20-ához kapcsolódó ünnepi közgyűlésén adták át hagyományosan a város legrangosabb kitüntetéseit. A Szent István-napi ünnephez kötődően évről-évre elismerésben részesülnek mindazok, akik a város gazdasági, tudományos, kulturális, művészeti életében kimagasló teljesítményt nyújtanak, huzamosabb időn át folytatott kiemelkedő munkájukkal – közvetve vagy közvetlenül – hozzájárulnak Székesfehérvár fejlődéséhez.

Idén Székesfehérvár díszpolgári díjában hárman részesültek, köztük dr. Glósz Ervin Efrém O. Cist. nyugalmazott plébános.

Több mint húsz díjazottja volt a Lánczos Kornél-Szekfű Gyula ösztöndíjnak, amelyet Bobory Zoltán az egyházmegye fenntartásában működő Szent István Művelődési Ház igazgatója is megkapott.

Deák Dénes díjban részesült Smohay András művészettörténész, az Egyházmegyei Múzeum munkatársa.

Laudációk letöltése:  200908laudaciok.pdf

- BPK -